1712943221 1712943217 566 Biblioteka reklam na Facebooku Twoje tajne narzedzie do szpiegowania konkurencji

Biblioteka reklam na Facebooku: Twoje tajne narzędzie do szpiegowania konkurencji i ulepszania reklam

Więcej reklamodawców niż kiedykolwiek polega na Facebooku, aby promować swoje produkty i usługi wśród klientów. Ponad 10 milionów biznes reklamuj się na Facebooku i Instagramie, a liczba ta wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Niektórzy weterani Facebooka AReklama pamięta czasy, gdy koszty na Facebooku były tanie, a zwrot z inwestycji nieograniczony. Podczas gdy Facebook Areklama jest w dalszym ciągu naprawdę opłacalną inwestycją dla większości firm, ciągły napływ nowych reklamodawców zwiększa koszty i zwiększa konkurencyjność sieci. W zeszłym roku, w 2022 roku, Meta ogłosiła to CPM w reklamach na Facebooku wzrósł o 18%!

Reklama na Facebooku i Instagramie w coraz większym stopniu wiąże się z koniecznością prześcignięcia konkurencji. Na szczęście reklamodawcy mają do dyspozycji rzadko wykorzystywane narzędzie, które pozwala wyrównać szanse i dokładnie sprawdzić, jakie reklamy wyświetlają Twoi konkurenci w Bibliotece reklam na Facebooku. Ale to nie wszystko, w czym może Ci pomóc Biblioteka reklam na Facebooku…

meta biblioteka reklam na Facebooku, święty Graal, mem

W tym poście udostępnię:

 • Czym jest biblioteka reklam na Facebooku
 • Jak znaleźć reklamy konkurencji w Bibliotece reklam na Facebooku
 • 4 kolejne sposoby korzystania z Biblioteki reklam na Facebooku

Zanurzmy się.

Co to jest Facebook AD Library?

Biblioteka reklam na Facebooku oficjalnie nosi nazwę Meta Biblioteki reklam. To bezpłatne narzędzie, za pomocą którego użytkownicy mogą wyszukiwać i przeglądać aktywne i wcześniejsze reklamy dowolnego reklamodawcy. Pierwotnie została wprowadzona w 2018 r. dla reklam związanych z kwestiami politycznymi i społecznymi, ale od tego czasu została rozszerzona i obejmuje wszystkich reklamodawców na platformach Meta.

strona główna meta biblioteki reklam na Facebooku

Facebook uruchomił Bibliotekę reklam, aby zwiększyć przejrzystość dla swoich użytkowników. Dostęp do Biblioteki reklam na Facebooku można uzyskać bezpośrednio pod adresem https://www.facebook.com/ads/library.

Jak tyzobacz Bibliotekę reklam na Facebooku

Biblioteka reklam na Facebooku to bezpłatne, całkowicie wyczerpujące i przejrzyste spojrzenie na każdego reklamodawcę na Facebooku lub Instagramie.

Oto jak korzystać z Biblioteki reklam na Facebooku.

Otwórz Bibliotekę reklam na Facebooku i wyszukaj

Pierwszy krok jest prosty: przejdź do Meta Biblioteki reklam pod adresem https://www.facebook.com/ads/library.

W Bibliotece reklam na Facebooku zauważysz ba z wyszukiwarkąR. Zacznij od wybrania kraju chcesz zobaczyć reklamy a następnie wybierz „Wszystkie reklamy” z sąsiedniego menu rozwijanego.

zrzut ekranu paska wyszukiwania meta biblioteki reklam na Facebooku

Wpisz nazwę firmy (np. konkurenta) lub konkretny temat lub słowo kluczowe w pasku wyszukiwania.

Stamtąd będziesz mógł zobaczyć wszystkie wyniki pasujące do Twojego wyszukiwania.

Kliknij wynik

Każda karta zawiera szczegóły różnych reklam, w tym informacje takie jak:

 • Czy ogłoszenie jest aktywne czy nieaktywne?
 • Kiedy reklama zaczęła się wyświetlać? Jeśli jest nieaktywny, kiedy przestał działać?
 • Na jakich platformach (Facebook, Instagram) wyświetlała się reklama
 • Jeśli reklama została oznaczona w kategoriach specjalnych (takich jak kredyty, zatrudnienie, mieszkalnictwo lub kwestie społeczne)

przykład karty szczegółów wyników biblioteki meta reklam na Facebooku

Dodatkowo pod każdą reklamą w Meta Bibliotece reklam, zauważysz przycisk „Zobacz szczegóły reklamy”. Kliknięcie tego przycisku umożliwia sprawdzenie wszelkich odmian tej reklamy wyświetlanych z różnymi mediami, nagłówkami, opisami lub połączeniamiS do działania.

Dodaj filtr

Jeśli chcesz zawęzić konkretny element powstałe reklamy, możesz także dodać filtr z Biblioteki reklam na Facebooku. Dzięki filtrom możesz przeglądać konkretne reklamy według:

 • Język
 • Platforma (Facebook, Instagram, Audience Network lub Messenger)
 • Media (obrazy, memy, obrazy i memy, filmy i brak obrazów lub filmów)
 • Stan aktywny (aktywny lub nieaktywny)
 • Data aktywności (dowolne ramy czasowe z ostatnich siedmiu lat)

meta filtr biblioteki reklam na Facebooku

???? Chcesz uzyskać więcej z reklam na Facebooku?

Bezpłatny przewodnik >> 7 podstawowych wskazówek dotyczących reklamy na Facebooku

Jak korzystać z Biblioteki reklam na Facebooku, aby znaleźć reklamy konkurencji

Jeśli chodzi o prowadzenie badań na temat Twojego reklamy konkurencji na FacebookuNie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż skorzystanie z Biblioteki reklam na Facebooku.

Aby zobaczyć, jakie reklamy firma wyświetla w reklamach na Facebooku (jeśli istnieją), przejdziesz do Biblioteki reklam, wybierzesz kraj, na który kieruje reklamy Twoja konkurencja, i wpisz nazwę jej firmy.

Pamiętaj, że ich reklamy będą prawdopodobnie powiązane z ich stroną na Facebooku i będą miały tę samą nazwę.

W tym miejscu będziesz mógł zobaczyć wszystkie reklamy powiązane z tym reklamodawcą z przeszłości siedem lata. Na przykład około 130 reklam Comcast Business jest dostępnych publicznie Tutaj:

Wyniki meta biblioteki reklam na Facebooku dla firmy Comcast

Następnie możesz kliknąć każdą kartę, aby wyświetlić szczegóły lub użyć filtrów, aby uzyskać jeszcze więcej informacji o reklamach konkurencji.

Za pomocą the Dzięki filtrom możesz wyświetlić całą strategię kreatywną konkurencji, obejmującą tekst, obraz i wideo, a także zobaczyć, jakie reklamy wyświetlali w ubiegłych latach podczas określonych świąt lub okresów promocyjnych!

Jeszcze 4 powody i sposoby korzystania z Biblioteki reklam na Facebooku

To coś więcej niż tylko możliwość przeglądania Facebooka konkretnej konkurencji Ads, możesz skorzystaj z Biblioteki reklam na Facebooku, aby pomóc w innych aspektach swojej strategii marketingowej.

Znajdź nowe pomysły

Ponieważ możesz wyszukiwać według słów kluczowych lub tematów, możesz skorzystać z Biblioteki reklam na Facebooku, aby zainspirować nowe pomysły na własną strategię reklamową na Facebooku.

Zamiast wpisywać konkretną markę, w pasku wyszukiwania wpisz słowo kluczowe powiązane z Twoją firmą. Stąd, Facebook załaduje tysiące ostatnio utworzonych reklam innych odpowiednich firm.

Na przykład wpisz „taqueria,” i będziesz mógł przeglądać tysiące restauracji' prawdziwe reklamy na Facebooku, aby zobaczyć, jak inne lokalne firmy korzystają z Facebooka reklamować ich oferty specjalne, promocje, nowe lokalizacje, a nawet wypożyczyć z Facebooka.

Wyniki meta biblioteki reklam na Facebooku dla wyszukiwania Taqueria

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z reklam na Facebooku lub po prostu potrzebujesz świeżych pomysłów, może to być świetny sposób, aby zobaczyć, co codziennie tworzy mnóstwo innych lokalnych firm, i przeprowadzić burzę mózgów nowe pomysły na reklamy społecznościowe na Facebooku i nie tylko!

Znajdź możliwości, aby się wyróżnić

Wyszukując powiązane reklamy w Bibliotece reklam na Facebooku, możesz znaleźć luki, które wyróżnią Twoje reklamy.

Wyszukaj słowa kluczowe związane z reklamą związaną z Twoją firmą lub konkurencją i przeanalizuj wyniki. Może się okazać, że wiele reklam firm z Twojej branży wygląda podobnie, używa tego samego języka lub przedstawia te same propozycje wartości.

Skorzystaj z tej analizy, aby zdywersyfikować swoje reklamy na Facebooku i wyróżnić się na tle innych. Może to oznaczać podkreślenie gotowej korzyści, przyjęcie nowego stylu reklamy lub przetestowanie nowych słów i wyrażeń, które mogą przyciągnąć uwagę odbiorców.

Analizuj własne reklamy

Kiedy ostatni raz przyjrzałeś się uważnie swoim reklamom na Facebooku i Instagramie? Możesz skorzystać z Biblioteki reklam na Facebooku, aby sprawdzić historię reklam swojej firmy.

Rzut oka na wyniki może uwidocznić możliwości odświeżenia i optymalizacji reklam na Facebooku. Czy już czas zaktualizować kreację? Zmienić tekst reklamy? Testować nowe wezwania do działania? Polecasz nowy produkt lub usługę?

Wyniki meta biblioteki reklam na Facebooku dla siłowni równonocy — trzy wyniki z tą samą kopią, ale inną kreacją

Podobnie jak Ty używasz Biblioteki reklam na Facebooku do szpiegowania swoich konkurentów, oni mogą jej używać do szpiegowania Ciebie – więc zapewnij im coś ekscytującego do oglądania!

Poszukiwanie agencji

Agencje mogą korzystać z Biblioteki reklam na Facebooku również podczas pozyskiwania potencjalnych klientów. Zanim jeszcze porozmawiasz z potencjalnym klientem, możesz go użyć do:

Sprawdź, czy Twój potencjalny klient aktualnie wyświetla reklamy na Facebooku

Wysoce techniczna propozycja skierowana do potencjalnego klienta, który jest nowicjuszem w reklamie społecznościowej, może nie zostać dobrze zrozumiana. Nawet wiedza o tym, czy wyświetlają reklamy na Facebooku, czy nie, pozwala poprowadzić rozmowę na ich poziomie. Jeśli wyświetlają reklamy na Facebooku, będziesz mógł zobaczyć ich aktywne reklamy i przeprowadzić badania na ich temat główne celewezwania do działania, a nawet podać konkretne przykłady ulepszenia reklam na Facebooku.

Zobacz, kiedy Twój potencjalny klient ostatnio wyświetlał reklamy na Facebooku

Możesz odkryć na ich koncie kilka nieaktywnych reklam – wiedza o tym, kiedy i jak niedawno wstrzymali swoje kampanie, może pomóc Ci również w poznaniu ich wyzwań i celów. Jeśli widzisz wiele reklam zbiegających się z ważnymi świętami (Boże Narodzenie, lato, powrót do szkoły itp.), wiesz, że to wielka szansa dla ich firmy i możesz wykorzystać to w swojej ofercie lub nawet zaplanować kontakt przed ich wizytą nadchodzące kampanie.

Sprawdź wielkość zespołu marketingowego potencjalnego klienta lub jego obecnej agencji

Meta Biblioteka reklam pokazuje nie tylko, jakie reklamy wyświetlają się na stronie, ale także pokazuje, kto jest odpowiedzialny za tę stronę i gdzie się ona znajduje. Tuż pod nazwą strony kliknij przycisk „O mnie” po prawej stronie, aby wyświetlić szczegółowe informacje o tym, jak długo firma jest obecna na Facebooku i ile osób zarządza tą stroną. Na przykład wydaje się, że tym lokalnym ortodontą zarządza jedna osoba – prawdopodobnie nosząca wiele kapeluszy w swojej praktyce!

użyj biblioteki reklam na Facebooku, aby sprawdzić wielkość zespołu marketingowego dla potencjalnego klienta

Większe firmy mogą mieć pełne zespoły lub agencje na całym świecie pracujące nad kampaniami społecznymi. Na przykład, według Facebook Ad Library, Netflix może pochwalić się ponad 200 osobami zajmującymi się zarządzaniem ich stroną na Facebooku i kampaniami z całego świata!

liczba menedżerów reklam na Facebooku dla Netflix w bibliotece reklam

Tak wiele osób zarządzających ich stroną na Facebooku gwarantuje, że od początku będziesz musiał zarządzać wieloma interesariuszami lub nawet, że obecnie współpracują oni z dużą agencją zarządzającą ich kontem. Prawdopodobnie w tym przypadku jedno i drugie!

Skorzystaj z Biblioteki reklam na Facebooku i wyróżnij się na tle konkurencji

W miarę zwiększania się liczby reklamodawców na Facebooku, konkurencja z pewnością wzrośnie. Jednak Meta Biblioteka reklam może być świetnym korektorem w tym dynamicznym ekosystemie reklam na Facebooku. Nowe reklamy są przesyłane codziennie, a każdy sprytny reklamodawca – duży i mały – może skorzystać z Biblioteki reklam na Facebooku, aby śledzić konkurencję i znajdować najskuteczniejsze reklamy w dowolnym miejscu na Facebooku.

Chcesz więcej wskazówek dotyczących reklam na Facebooku? Sprawdź jak korzystać z automatycznych reguł Facebooka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *